Aktualności

2017-09-13 16:28

Msze św. 17 września

W 17-tym dniu każdego miesiąca są odprawiane Msze św. w intencji podopiecznych, darczyńców oraz członków i pracowników Towarzystwa.

Więcej...

2017-07-17 18:20

Wrocław Cup 2017

Wczoraj zakończyły się we Wrocławiu IX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych. Na boisku w samym centrum miasta - na Pl. Solnym - przez dwa dni walczyło 20 zespołów.

Więcej...

Anna Wójcik wśród Pierwszych w działaniu

W środę 29 czerwca na uroczystości w MRPiPS minister E. Rafalska wręczyła odznaki „Primus in agendo” za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej albo rodziny.

Wśród wyróżnionych jest też Prezes Koła w Dębicy Anna Wójcik.

Zobacz relację na stronie MRPiPS.

Nazwa wyróżnienia dobrze oddaje działalność Laureatki. Głównym jej dziełem jest pozyskanie w 2008 r. kompleksu budynków dawnego hotelu kolejowego w Dębicy i przeprowadzenie ich przebudowy na schronisko dla mężczyzn, schronisko dla kobiet (już działają) oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (w trakcie adaptacji). Dla tego celu z wielką energią, wraz z zarządem, podejmuje starania o środki finansowe (m. in. z Banku Gospodarstwa Krajowego), o materiały i usługi . W Towarzystwie pomaga przy organizacji pielgrzymek do Krakowa oraz chętnie służy radą innym kołom.

Cieszymy się i gratulujemy!

Wróć