Aktualności

2018-02-15 21:35

Potrzebna Twoja modlitwa

Prezes Koła w Łańcucie p. Józefa Kogut jest poważnie chora. Prosimy o modlitwę w jej intencji. Zachęcamy do odmówienia Nowenny do św. Brata Alberta lub innej modlitwy wg możliwości.

Więcej...

2018-02-15 12:59

Msze św. 17 lutego

W 17-tym dniu każdego miesiąca są odprawiane Msze św. w intencji podopiecznych, darczyńców oraz członków i pracowników Towarzystwa.

 

Więcej...

Anna Wójcik wśród Pierwszych w działaniu

W środę 29 czerwca na uroczystości w MRPiPS minister E. Rafalska wręczyła odznaki „Primus in agendo” za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej albo rodziny.

Wśród wyróżnionych jest też Prezes Koła w Dębicy Anna Wójcik.

Zobacz relację na stronie MRPiPS.

Nazwa wyróżnienia dobrze oddaje działalność Laureatki. Głównym jej dziełem jest pozyskanie w 2008 r. kompleksu budynków dawnego hotelu kolejowego w Dębicy i przeprowadzenie ich przebudowy na schronisko dla mężczyzn, schronisko dla kobiet (już działają) oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (w trakcie adaptacji). Dla tego celu z wielką energią, wraz z zarządem, podejmuje starania o środki finansowe (m. in. z Banku Gospodarstwa Krajowego), o materiały i usługi . W Towarzystwie pomaga przy organizacji pielgrzymek do Krakowa oraz chętnie służy radą innym kołom.

Cieszymy się i gratulujemy!

Wróć