Aktualności

2018-06-16 09:27

Msze św. 17 czerwca

W 17-tym dniu każdego miesiąca są odprawiane Msze św. w intencji podopiecznych, darczyńców oraz członków i pracowników Towarzystwa.

 

Więcej...

2018-06-11 14:00

Spotkanie u Świętego Patrona

W upalną sobotę 9 czerwca 2018 r. spotkaliśmy się po raz 21-szy na dorocznej pielgrzymce w Sanktuarium "Ecce Homo" św. Brata Alberta i bł. Bernardyny w Krakowie. Przybyło 30 kół Towarzystwa, oraz stali goście - przedstawiciele TIS z Leśnej. W sumie 670 osób, w tym ponad 500 podopiecznych. 

Więcej...

Anna Wójcik wśród Pierwszych w działaniu

W środę 29 czerwca na uroczystości w MRPiPS minister E. Rafalska wręczyła odznaki „Primus in agendo” za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej albo rodziny.

Wśród wyróżnionych jest też Prezes Koła w Dębicy Anna Wójcik.

Zobacz relację na stronie MRPiPS.

Nazwa wyróżnienia dobrze oddaje działalność Laureatki. Głównym jej dziełem jest pozyskanie w 2008 r. kompleksu budynków dawnego hotelu kolejowego w Dębicy i przeprowadzenie ich przebudowy na schronisko dla mężczyzn, schronisko dla kobiet (już działają) oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (w trakcie adaptacji). Dla tego celu z wielką energią, wraz z zarządem, podejmuje starania o środki finansowe (m. in. z Banku Gospodarstwa Krajowego), o materiały i usługi . W Towarzystwie pomaga przy organizacji pielgrzymek do Krakowa oraz chętnie służy radą innym kołom.

Cieszymy się i gratulujemy!

Wróć