Aktualności

2018-03-16 15:25

Msze św. 17 marca

W 17-tym dniu każdego miesiąca są odprawiane Msze św. w intencji podopiecznych, darczyńców oraz członków i pracowników Towarzystwa.

Więcej...

2018-02-15 21:35

Potrzebna Twoja modlitwa

Prezes Koła w Łańcucie p. Józefa Kogut jest poważnie chora. Prosimy o modlitwę w jej intencji. Zachęcamy do odmówienia Nowenny do św. Brata Alberta lub innej modlitwy wg możliwości.

Więcej...

Nowe schronisko

W Świdnicy zostało otwarte schronisko dla kobiet i osób niepełnosprawnych.
Placówka mieści się przy ul. św. Brata Alberta, obok szpitala „Latawiec”. Ma 46 miejsc dla kobiet na piętrze i 16 miejsc dla osób niepełnosprawnych na parterze.

Poświęcenia placówki dokonał Ks. Bp. Ignacy Dec w niedzielę 5 listopada, a w poniedziałek zamieszkały w nim pierwsze mieszkanki.

Schronisko zostało wybudowane od podstaw przez Koło Świdnickie TPBA. Część kosztów pokryła dotacja Banku Gospodarstwa Krajowego, grunt przekazało miasto za symboliczną opłatą, pomogli także darczyńcy - firmy i mieszkańcy Świdnicy.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli m. in. Ks. Bp. Ignacy Dec, Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, Poseł Wojciech Murdzek, projektant, wykonawca obiektu, przedstawiciele Towarzystwa z Członkiem Zarządu Głównego Bohdanem Aniszczykiem. Podkreślano wielki wkład pracy i determinację Prezes Koła Świdnickiego Gabrieli Kowalczyk.

Wróć