Aktualności

2018-11-15 12:43

Msze św. 17 listopada

W 17-tym dniu każdego miesiąca są odprawiane Msze św. w intencji podopiecznych, darczyńców oraz członków i pracowników Towarzystwa.

Więcej...

2018-10-26 13:48

Kondolencje

Pani Małgorzacie Sieńczyk, Członkowi Zarządu i Dyrektorowi Krajowego Biura TPBA, w imieniu społeczności Towarzystwa składamy wyrazy serdecznego współczucia z powodu śmierci Ojca oraz  słowa pociechy i wsparcia w modlitwie.

Więcej...

Spotkanie u Świętego Patrona

W upalną sobotę 9 czerwca 2018 r. spotkaliśmy się po raz 21-szy na dorocznej pielgrzymce w Sanktuarium "Ecce Homo" św. Brata Alberta i bł. Bernardyny w Krakowie.

Przybyło 30 kół Towarzystwa, oraz stali goście - przedstawiciele TIS z Leśnej. W sumie 670 osób, trochę mniej niż zwykle, w tym ponad 500 podopiecznych.

W tym roku rozpoczęliśmy spotkanie od odprawienia Drogi Krzyżowej.

Centralnym momentem pielgrzymki była Msza Święta celebrowana przez Ks. Infułata dr Władysława Kostrzewę z Tarnowa w koncelebrze 6 kapelanów kół. Główny celebrans wygłosił także homilię. Przed Mszą Świętą była możliwość spowiedzi w konfesjonałach ustawionych w pięknym parku przyklasztornym.

Zgodnie z naszą tradycją w procesji z darami każde koło niosło chleb. Tymi chlebami dzieliliśmy się po zakończeniu Mszy św. - aby pamiętać o słowach naszego Patrona by "być dobrym jak chleb ..."
Oprawę muzyczną zapewniła schola Koła Wrocławskiego.

Po Mszy św. na uczestników pielgrzymki czekał posiłek. Gościnne Siostry Albertynki, jak co roku, wydawały w specjalnie zorganizowanych punktach bigos, chleb, drożdżówki, kawę i herbatę.

Można było też w miłym chłodzie dolnego kościoła zwiedzić wystawę o św. Bracie Albercie i nabyć książki, obrazki i pamiątki. Można też było ucieszyć się ze spotkań z dawno niewidzianymi znajomymi z innych kół.

Pielgrzymkę zakończyliśmy nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Pozostała ekipa z Koła Gliwickiego i Koła Katowickiego, które w tym roku ogarniały sprawy logistyczne, za co bardzo dziękujemy.

 

Zobacz relację filmową Dariusza Dobrowolskiego

 

Wróć