Aktualności

2021-01-14 16:13

Msze św. 17 stycznia

W 17-tym dniu każdego miesiąca są odprawiane Msze św. w intencji podopiecznych, darczyńców oraz członków i pracowników Towarzystwa.

 

Więcej...

2020-12-23 13:52

Konwój Wsparcia Seniorów w drodze do potrzebujących

Towarzystwo Pomocy imienia św. Brata Alberta wraz z Premierem Mateuszem Morawieckim, Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, Agencją Rezerw Materiałowych oraz spółką Energa z Grupy ORLEN, uruchomiło Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów. Celem inicjatywy jest przekazanie żywności osobom ubogim, bezdomnym i zagrożonym wykluczeniem społecznym na terenie całego kraju.

Więcej...

Zmarł br. Jerzy Marszałkowicz

Z wielkim smutkiem informujemy, że 13 maja 2019 r zmarł w wieku 88 lat br. Jerzy Adam Marszałkowicz, założyciel n. Towarzystwa w 1981 r. O tej pory nieustannie służył bezdomnym na pierwszej linii - w schronisku. Najpierw we Wrocławiu przy ul. Lotniczej potem w Bielicach na Opolszczyźnie.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Przeczytaj artykuł w Gościu Niedzielnym

Przeczytaj artykuł w Niedzieli

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 17 maja 2019 r. we Wrocławiu: Msza św. w kościele pw. Świętej Rodziny ul. Monte Cassino 68 o godz. 12-tej, pogrzeb na cmentarzu parafialnym  przy ul. Smętnej, posiłek w WSD na pl. Katedralnym.

Wróć