czerwcowa kartka z kalendarza TPBA

Czerwcowy przepis wybierał Mikołaj Rey, francuski kucharz polskiego pochodzenia, potomek Mikołaja Reya z Nagłowic, uczestnik programu „MasterChef”.  Przyjechał do Polski ponad 20 lat temu by odkrywać kraj swoich przodków i uczyć się języka polskiego, na co dzień gotuje dla gości „Dzień Dobry TVN”.

Karta z kalendarza na czerwiec

Wiosenna zupa warzywna
1 cebula
2 marchewki
1 cukinia
1 mały kalafior
4 zielone szparagi
200 g groszku łuskanego
1 łodyga selera
100 g makaronu farfalle
1 cebula
800 ml rosołu z kurczaka
lub bulionu warzywnego
1 łyżka oliwy z oliwek
sól, pieprz

1. Cebulę obierz i posiekaj w kostkę. Dokładnie umyj wszystkie warzywa.
2. Obierz marchewki i pokrój na małe kawałki. W cukinii odetnij końcówki i pokrój na kawałki. Kalafior – odetnij różyczki. Szparagi – pokrój głowy, a następnie łodygi na cienkie plasterki. Seler naciowy pokrój w plasterki.
3. W garnku rozgrzej oliwę z oliwek. Podsmaż cebulę z odrobiną soli przez 3 minuty, regularnie mieszaj. Zalej wrzącym bulionem warzywnym lub rosołem.
4. Dodaj kalafiora, marchewkę, seler i gotuj przez 5 minut. Dodaj makaron, szparagi i gotuj przez kolejne 5 minut. Dodaj groszek i kontynuuj gotowanie przez kolejne 3 minuty. Dodaj sól i pieprz.

Informacje kontaktowe

Zarząd Główny
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta
ul. Kołłątaja 26a
50-007 Wrocław

Telefon: 71 344 37 35, 694 958 951
Email: biuro@tpba.pl

Dostępność cyfrowa

Staramy się, aby strona spełniała wymagania ustawy o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia, powiadom nas o tym.

Telefon: 733 388 847
Email: biuro@tpba.pl

Zamknij menu
Wróć na początek strony